Současnost Pivovaru Uhříněves

Hlavní provoz pivovaru jsme obnovili v prostoru bývalé stáčírny pod chladícím štokem. Zde byla vestavěna varna, ležácký sklep, spilka, stáčírna lahví, myčka sudů a sklad hotových výrobků (sudy i lahve). O patro výše jsme zřídili kotelnu, šrotovnu a sklad. Se stavebními úpravami jsme začali v červnu 2015 a již koncem roku pivovar uvařil  zkušební várku. 

Tým pivovaru jsme pragmaticky složili tak, aby každý měl svou úlohu. Je složen ze dvou vlastníků objektu (zároveň potomků původních vlastníků provozující pivovar v letech 1884 - 1949), dvou zkušených pražských sládků a dvou úspěšných  restauratérů.

Vyrábíme v návaznosti na tradici našeho pivovaru klasická spodně kvašená piva 11, 13 a 14 st. Obnovujeme i meziválečnou tradici uhříněveského Portera, jehož původní logo zachováváme i na etiketách lahví. Již zdomácnělým a stálými pivy našeho pivovaru se staly  místně netradiční  ALE a IPA inspirované americkými styly piv a vařené ve spolupráci s pivovarem Prager Laffe. Ze sezónních speciálů bylo zatím úspěšně vyzkoušeno světlé pšeničné pivo stylu Weizen, které bude přinejmenším v létě ve stálé nabídce.

Naše piva chceme nabídnout hlavně zákazníkům, kteří vnímají pití piva jako gastronomický zážitek, a proto zatím pečlivě vybíráme restaurace, kde je o pivo řádně pečováno ve stylu našeho hesla: „S úctou k tradici. S úctou k pivu.“

Prohlédněte si pivovar ->